Nové tituly z nakl. Portál

Aktivity pro starší děti s PAS

McHenry, Irene; Moog, Carol

Jak budovat sebevědomí, vnitřní klid a vztahy
Překlad: Klimentová, Eva
Pro mladé lidi s poruchou autistického spektra je dospívání složitější. Jak najít vnitřní klid? Co pomůže v budování vztahů s vrstevníky? Jak mohou kontrolovat své pocity? Autoři nabízejí aktivity založené na technikách mindfulness, které přispívají k tomu, aby si dospívající dokázali postupně vybudovat důležité dovednosti.
Irene McHenry je psycholožka, edukátorka, poradkyně, autora a editorka řady publikací.
Carol Moog je psycholožka s bohatou praxí v práci s dětmi, dospívajícími a dospělými s poruchou autistického spektra.
brož., 120 str., 249 Kč
K tématu doporučujeme také: Aspergerka , Dítě s autismem a emoce , 101 tipů pro rodiče dětí s autismem

---------------------
Královna chaosu
Kessler, Zoë
ADHD podle Zoë
Překlad: Diestlerová, Petra
O ADHD se mluví jako o výlučně mužské záležitosti. Hyperaktivní? Přece muži! Nezvládají svůj život? Přece muži! Zoë to ale vidí jinak. ADHD k ní patří, zjistili ho, až když už byla dospělá, a ona se s ním musí nějak vypořádat. Nic nezastírající výpověď o tom, jaké to je být hyperaktivní a mít potíže se soustředěním, v sobě pojí humor i slzy.
Zoë Kessler je úspěšná autorka, získala řadu ocenění a přednáší o tom, jaké to je mít ADHD.
brož., 192 str., 339 Kč
K tématu doporučujeme také: Tančím tak rychle, jak dokážu , ADHD a ADD v dospívání , Narušení
------------------------
Tančím tak rychle, jak dokážu
Barbara Gordon
----------------
Děti a problémy v chování
Hutyrová, Miluše a kol.
Etopedie v praxi
V publikaci se prolínají pohledy odborníků různých profesí (od etopedů, psychologů, sociálních pracovníků až po psychiatry) na problematiku rozličných příčin, projevů a důsledků rizikového a problémového chování, ADHD i tzv. poruch chování. Kniha je obohacena řadou kazuistik a příkladů z praxe, které napomohou porozumění problémovému chování.
Mgr. Miluše Hutyrová, Ph.D., působí jako odborná asistentka Katedry speciální pedagogiky UPOL Olomouc. Autorsky se podílela na Slovníku speciální pedagogiky a Přehledu speciální pedagogiky.
brož., 240 str., 319 Kč
K tématu doporučujeme také: ADHD a ADD v dospívání , Agresivní dítě? , Mé dítě má ADHD